Szukam firmy, która projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Piszemy na każdy temat.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Szukam firmy, która projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Witam, potrzebuje godnego polecenia wykonawcy, który para się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ekipy z Mazowsza.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Potrzebuję fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu spostrzeżono, że grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są małe kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni również, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o znikomej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego jakie używamy współcześnie wyprodukowali dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy rozważałeś ofertę tych ludzi z Warszawy rodzaje produktów - posiadają bardzo ciekawe realizacje Obrazek Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich stronie to właśnie posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Poszukuje fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Witam, nie miałem pojęcia że są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie wykańczam dom i dumałem jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Wolna dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość