Strona 1 z 1

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:46
autor: tomaszkowal
Dzień dobry, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć budynek przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Dołożyłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje problem z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie mogę zweryfikować czy piec funkcjonuje należycie i jaka jest w mieszkaniu zaprogramowana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Witam, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz na tej stronie: Dentysta Ursynów . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć różnego typu czujki. Najczęściej spotykane są te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

Czy jest sposób, aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:54
autor: lukaszgos
Witaj. Obecnie systemy Satel mają bardzo wiele możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony dobrze to będzie można bez kłopotu dołożyć taką czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż alarmów nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz dobrze zrobiony przykład zamontowania alarmu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala alarmu jest montowana przeważnie na strychu.